*  Symfony Framework Nedir? Framework Nedir?
BU KONUYU DEĞERLENDİR
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1
( Yorum )
403
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
*
Üye
14
(Mesajlar)
6
(Konular)
08-02-2021
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)
#1
Thumbs Down  08-02-2021 11:58
Framework, programların ne çeşit yapılabileceğini ve bunların birbirleriyle nasıl ilişki kurabileceklerini gösteren katmanlı bir yapıdır. Herhangi bir programlama dili içindeki işlev ve bunların birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu gösteren önceden hazırlanmış kütüphaneler olarak da tanımlanabilir. Bunlar; genişletilebilir, güncellenebilir ve  bu kütüphanelere yenileri eklenebilir. Son dönemlerde yapılan frameworkler, veri tabanı bağlantısı, kullanıcı giriş/çıkışı, mail atma, tema motoru gibi özellikleri de barındırabilir.
[Resim: indir.jpg]

Framework ile Sağlanan Faydalar:
 • Çok uzun vakit alacak işler, kısa sürede halledilebilir.

 • Hata sayısını azaltır.

 • Gruba ya da projeye yeni ekip arkadaşları eklemek daha kolaydır.

 • Yazılımı her zaman geliştirmeniz mümkündür.

 • Güvenlik anlamında güncellemeler yapılabilir.

 • Framework ile ilgili tespitler, yapımcılara bildirilerek geliştirmelere yardımcı olunabilir.
Symfony Framework Nedir?
Kendi sitesinde tanımlandığı gibi, Symfony, bir PHP bileşenleri seti bir Web Uygulama çerçevesidir. Hep birlikte uyum içinde ,bir felsefe doğrultusunda, çalışan topluluktan oluşan bir sistem olarak tanımlanabilir.


                                                Symfony Framework Faydaları Nelerdir?

[b]1. Test Edilebilirlik ve Güncellenebilme Kolaylığı[/b]
Symfony, zengin özellikli PHP frameworklerinden birisidir. Birçok paketten oluşur ve bu paketlerin ana yararı, ayrıştırılmış olmalarıdır. Genel olarak geliştirme maliyetini azaltmak için bunlar birçok uygulama için yeniden yapılandırabilir ve yeniden kullanabilir.

Bileşenler, rutin görevleri azaltır ve geliştiricilerin belirli iş özelliklerine odaklanmalarını sağlar. Geliştirme sürecini kolaylaştıran 30 yararlı Symfony bileşeni vardır. Bileşenleri bağımsız olarak kullanabilir ve mimariye sorunsuz bir şekilde kendi özel modüllerinizi ekleyebilirsiniz. Symfony bileşenleri diğer çerçevelerde veya düz PHP çözümlerinde tek başına da kullanılabilir.Paketler ve bileşenler, mimarideki katı bağlantıları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ne kadar az bağlantı varsa, düzenleme yaptığınızda sistemin diğer bölümlerini bozma riski olmadan değişiklik yapmak o kadar kolay olacaktır. Böylece, oldukça esnek bir şekilde yazılımlar oluşturulabilir. Bu durumun sağladığı diğer fayda ise proje üzerinde süren çalışmalarda her yeni kod test edilmelidir. Bu güvenlik ve hata oluşumunu önlemek için gereklidir. Symfony ile bunun da önüne geçilmiş olur.

2. Sürüm Destekleri

Symfony, düzenli güncellemeleri olan istikrarlı ve iyi test edilmiş bir framework’dür. En son sürümler uzun süreli desteklenir ve daha yeni sürümlere güncellemek kolaydır ve uyumludur.

3. Açık Kaynak Kod

Framework hayatta kalabilmesinin etkili yönlerinden biri iyi bir topluluktur. Resmi web sitesi, topluluklarında 2000’den fazla katılımcı ilan etti. Bu sayı, diğer PHP framework topluluklarından çok daha fazladır. Symfony açık kaynak kodlu bir frameworktür. Bu demektir ki sadece ilk geliştiriciler iyileştirmeler üzerinde çalışmaz, dünyanın her yerinden gelen PHP uzmanlarının ve meraklılarının framework için daha iyi hale getirmede katkıları olur. Topluluklarda insanlar birbirleriyle işbirliği yaparlar. Yeni bileşenler oluştururlar, ortaya çıkan sorunları çözmeye çalışırlar veya başkalarına tavsiye konusunda yardımcı olurlar.[b]4. Detaylı Belgelendirme[/b]

Symfony belgeleri, açıkça yazılmış, iyi yapılandırılmış, örneklerle birlikte sağlanmış ve sürümden sürüme güncellenmiştir. Her bileşenin ve geliştirme sürecinin bir bütününün açıklamasını Resmi websitesinde ve topluluklarda bulunabilir.

[Resim: images-2.jpg]
[b]Özetlemek gerekirse; Symfony, güçlü ve sağlam bir PHP çerçevesidir. Bu sistem ile oluşturulan projeler, mimarisi nedeniyle oldukça genişletilebilir. Paketlerin ve bileşenlerin kullanılması, onu her boyutta ve karmaşıklıkta web siteleri ve uygulamalar için mükemmel bir çözüm haline getirir. Öğrenmek zor olsa da, her zaman iyi bir içerik, resmi kurs ve toplulukların desteği sağlanabilir.[/b]
29
(Mesajlar)
0
(Konular)
18-05-2021
(Kayıt Tarihi)
#2
18-05-2021 12:59
teşkkürler


Foruma Git: